ثبت شرکت تولیدی: تولید در لغت نامه به معنای پدید و نوآوری می باشد. اگر بخواهیم در این رابطه بیشتر توضیح دهیم تولید به فرآیندی گفته می شود که از ترکیب مواد اولیه به منظور ایجاد چیزی برای مصرف و رفع نیازهای مردمی پدید می آید. با توجه به اینکه با گذر زمان، کشور در حال پیشرفت و افزایش جمعیت می باشد بنابراین نیازهای مردم نیز به همین ترتیب بیشتر می شود که فروشندگان با خروجی های مناسب از محصولات افراد را به خود جلب می کنند این عمل نوعی کمک به افراد می باشد. بنابراین رفاه اقتصادی در یک فرآیند تولید ایجاد می شود. یعنی تمام فعالیت های اقتصادی که به طور مستقیم یا غیر مستقیم به ارزیابی نیازهای انسان ها می پردازد.

ثبت شرکت تولیدی

درصدی از افراد که از محصولات رضایت دارند این امر به عنوان معیار رفاه اقتصادی پذیرفته می شود. شرکت تولیدی دارای ۲ ویژگی متمایز است که این تفاوت ها نشان دهنده افزایش رفاه اقتصادی است. تولیدکنندگان برای بهبود کیفیت، قیمت کالا، خدمات و افزایش درآمد حاصل از رشد تولید و تولید بازار کارآمد تر هستند. متقاضیان برای پیشرفت در فعالیت خود باید کیفیت محصولات را افزایش دهند و به قیمت آن توجه داشته باشند تا درآمد قابل توجهی را کسب کنند. انواع مهم تولید شامل تولید بازار، تولید عمومی و تولید خانگی می باشد.
ثبت شرکت تولیدی , مراحل ثبت کارگاه تولیدی

مشتریان با استفاده از مصرف کالاهای تولیدی می توانند میزان رضایتمندی خود را اعلام کنند رضایت زمانی افزایش می یابد که کیفیت و قیمت کالاها بهبود یابد. بهبود کیفیت و قیمت کالاها راهی مناسب برای رقابت تولیدکنندگان می باشد. به دلیل رشد درآمد حاصل از رشد تولید و تولید بازار، رفاه اقتصادی افزایش می یابد. تولید بازار نقش بسزایی در ایجاد رفاه، یعنی نقش تولید کالاها و خدمات و نقش ایجاد درآمد را دارد.

به دلیل این دو نقش بازار تولید، موتور اصلی رفاه اقتصادی به حساب می آید.
با توجه به مواردی که بیان کردیم افراد بسیاری کسب و کار خود را در این زمینه انتخاب می کنند. تنها تفاوت شرکت تولیدی با سایر شرکت ها فقط در نوع فعالیت آن ها می باشد. حال شاید برای افرادی که می خواهند به ثبت شرکت تولیدی بپردازند سوال باشد که چه مدارکی لازم است و چه مراحلی را باید بگذرانند بنابراین در ادامه مقاله به توضیح هر یک خواهیم پرداخت.

برای ثبت شرکت تولیدی خود باید ابتدا مجوز مربوطه را دریافته نموده و پس از پروسه هایی که در ادامه به آن اشاره می کنیم باید نسبت به پروانه بهره برداری ثبت شرکت تولیدی خود اقدام نمایند حال توضیخ مختصری در این رابطه می دهیم:
افرادی که فعالیت خود را در یک کارگاه و یا یک واحد تولیدی با استفاده از نیروی انسانی و دستگاه های تولیدی شروع می کنند مستلزم به اخذ پروانه بهره داری می باشند که برای اخذ این پروانه داشتن تجربه و تحصیلات مربوطه ضروری است مدت اعتبار این این نوع پروانه دو سال بوده و برای تمدید آن باید تقاضانامه ای را تکمیل نموده و آن را به سازمان مربوطه تحویل دهند کارشناسان با بازدید از محل مربوطه و تایید آن مجدد پروانه را تمدید می کنند.
ثبت شرکت تولیدی در قالب های گوناگون قانون تجارت مانند سهامی خاص، مختلط سهامی، مختلط غیرسهامی، نسبی، تعاونی، تضامنی و با مسئولیت محدود امکان پذیر است. در ایران افراد شرکت های خود را در قالب های سهامی خاص و با مسئولیت محدود انجام می دهند که برای انتخاب صحیح شرکت خود به توضیح هر یک می پردازیم.
ثبت شرکت تولیدی در قالب شرکت سهامی خاص

شرکت های سهامی خاص نوعی شرکت بازرگانی است که سرمایه آن از طریق سهامداران تامین می شود سرمایه هر یک به سهام تقسیم شده و وظایف شرکا به مبلغ سهام بستگی دارد قبل و یا بعد از نام شرکت باید سهامی خاص را به کار ببرید. جهت آگاهی از نحوه ثبت شرکت سهامی خاص اینجا را کلیک کنید.
شرایط لازم برای ثبت شرکت تولیدی سهامی خاص بصورت زیر است

-حداقل از سه عضو تشکیل شود.
-دارای دو بازرس باشد که با یکدیگر نسبت فامیلی نداشته و به سن قانونی نیز رسیده باشد.
-سرمایه مورد نظر یک میلیون ریال است.
-ابتدا ۳۵ درصد از سرمایه اولیه باید واریز شود.
-اعضا هیئت مدیره باید حداقل دارای یک سهم باشند.
مدارک لازم برای ثبت شرکت های تولیدی سهامی خاص

-کپی مدارک شناسایی برای تمامی افرادی که در شرکت فعالیت می کنند.
-کپی اقرارنامه با امضا سهامداران
-گواهی عدم سوء پیشینه
-زمانی که عنوان شرکت نیازمند به اخذ مجوز باشد، متقاضی باید مجوز دریافت کند.
-زمانی که امور، توسط وکیل انجام می شود باید وکالتنامه ای را بنام وکیل تنظیم نمایید.
پس از ۲۵ یا ۳۰ روز کاری آگهی تاسیس شرکت تولیدی شما صادر می شود.
ثبت شرکت تولیدی با مسئولیت محدود

ثبت شرکت با مسئولیت محدود شرکتی است که برای امور تجاری تشکیل می شود در این نوع ثبت شرکت سرمایه به سهام تقسیم نمی شود. شریکان فقط تا میزان سرمایه خود در شرکت عهده دار قروض می باشند. این نوع ثبت شرکت بیشتر بین اعضا یک خانواده، دوست و آشنا تشکیل می شود. در نام شرکت باید واژه، با مسئولیت محدود قید شود.
شرایط لازم برای ثبت شرکت تولیدی مسئولیت محدود بصورت زیر می باشد:

–شرکت تولیدی مسئولیت محدود از دو یا چند نفر تشکیل می شود.
-سرمایه اولیه یک میلیون ریال می باشد.
-کلیه سرمایه باید به حساب بانکی واریز شود.
-کلیه شریکان باید دارای سهام باشند.
-داشتن آدرس و کد پستی محل کار
مدارک لازم برای شرکت با مسئولیت محدود بصورت زیر می باشد:

-کپی مدارک شناسایی برای تمامی افرادی که در شرکت فعالیت می کنند.
-گواهی عدم سوء پیشینه
-کپی اقرارنامه با امضا سهامداران
-زمانی که عنوان شرکت نیازمند به اخذ مجوز باشد، بنابراین باید متقاضی به اخذ مجوز اقدام نماید.
-کپی تقاضانامه ثبت شرکت با مسئولیت محدود
-کپی شرکتنامه ثبت شرکت با مسئولیت محدود
-کپی اساسنامه ثبت شرکت با مسئولیت محدود
-کپی صورتجلسه مجمع عمومی


  • آخرین ویرایش:یکشنبه 11 شهریور 1397
نظرات()   
   
یکشنبه 11 شهریور 1397  04:04 ب.ظ

سند رسمی چیست؟

مطابق قانون آیین دادرسی مدنی سند به هر نوشته‌ای گفته می­شود که بتواند در مقام دعوا و یا دفاع مورد استفاده قرار بگیرد.

در یک دسته بندی اسناد به عادی و رسمی و در دسته بندی­‌ای دیگر به تجاری و ساده تقسیم می­شوند.

منظور از سند رسمی سندی است که توسط مقام قانونی و با رعایت موازین قانونی و طی تشریفات و با امضاء وی اصدار شود. در غیر این صورت سند به صورت غیر رسمی و عادی خواهد بود.

منظور از سند تجاری چک و سفته و برات است که در قوانین به آن­ها اشاره شده و مورد تعریف قرار گرفته‌اند.
مسئولیت مدیران در امضای اسناد چیست؟

همان­طور که در مقالات پیشین اشاره کردیم، مسئولیت مدیران در حدود قانون و به موجب اساسنامه و موضوعات شرکت و شرکت‌نامه مشخص می­شود.

در مورد صدور چک توسط مدیر یا مدیران، به نمایندگی از شرکت نکته­‌ حائز اهمیت این است که حتی در صورت رعایت اساسنامه و حدود اختیارات و در صورت طی تمام تشریفات قانونی و اداری باز هم مسئولیت پرداخت بین مدیر یا مدیرانی که چک را امضاء کرده اند و خود شرکت تضامنی است و این امر بدان معناست که در صورتی که به هر دلیل وجه چک پاس نشود مدیر یا مدیران امضاء کننده نیز باید در پرداخت وجه چک دخیل شوند و بر خلاف اصل و قاعده­ مسئولیت محدود، حتی از اموال شخصی خود نیز برایپرداخت وجه چک استفاده بنمایند.

نکته مهم در این پرداخت این است که حتی اشاره به عدم تقصیر مدیر یا مدیران نیز نمی­تواند موجبات سلب مسئولیت ایشان را فراهم آورد و حتی در صورتی که مدیر یا مدیران بتوانند اثبات نمایند که این عدم پرداخت بر اثر تقصیر مدیران بعدی و یا سایر عوامل شرکت بوده نیز کمکی به سلب مسئولیت ایشان در پرداخت نخواهد کرد و تنها از باب کیفری موجبات رفع مسئولیت ایشان را فراهم می­آورد.

در مورد پرداخت سفته و برات حکم متفاوت است و در این موارد اصدار سند به نمایندگی پذیرفته شده و در صورت تصریح مدیر یا مدیران به نمایندگی ایشانن دچار مسئولیت تضامنی در پرداخت نخواهند شد.


  • آخرین ویرایش:یکشنبه 11 شهریور 1397
نظرات()   
   
دوشنبه 5 شهریور 1397  03:44 ب.ظ

حقوق گمرکی معادل 4 درصد ارزش گمرکی کالاها است که براساس قوانین مربوطه توسط هیات وزیران تعیین می‌گردد «حقوق ورودی» نام دارد.

حقوق ورودی

حقوق گمرکی معادل 4 درصد ارزش گمرکی کالاها است که براساس قوانین مربوطه توسط هیات وزیران تعیین می‌گردد و معمولا «حقوق ورودی» نامیده می شود.

سایر مالیاتها و عوارض خاص

- مالیات نقل و انتقال انواع خودرو به استثناء کارگاهی، کشاورزی، معدنی، شناورها، انواع ماشین‎های راهسازی، موتور سیکلت و سه چرخه موتوری اعم از محصولات داخلی یا وارداتی، حسب مورد معادل 1 درصد قیمت فروش کارخانه و یا 1 درصد مجموع ارزش گمرکی و حقوق ورودی آنها می‌باشد. به ازاء سپری شدن هر سال از مدل خودرو و حداکثر تا 6 سال به میزان سالانه 10 درصد و حداکثر تا 60 درصد مبنای محاسبه این مالیات کاهش پیدا می‌کند.

- مالیات و عوارض خدمات خاص به صورت زیر می‌باشد:

الف ـ 5 درصد بهاء بلیط برای محاسبه عوارض حمل و نقل برون شهری مسافر در داخل کشور با وسایل زمینی، دریایی و هوایی

ب ـ عوارض سالیانه انواع خودروهای سواری و وانت دو کابین، حسب مورد معادل یک در هزار قیمت فروش کارخانه (داخلی) و یا یک در هزار مجموع ارزش گمرکی و حقوق ورودی آنها برای خودروهای وارداتی

ج ـ شماره‎گذاری انواع خودروهای سواری و وانت دو کابین شامل محصولات ساخت داخل و یا وارداتی به استثناء خودروهای سواری عمومی درون شهری یا برون شهری، حسب مورد حقوق ورودی آنها 2 درصد مالیات، 3 درصد قیمت فروش کارخانه و یا مجموع ارزش گمرکی و ا درصد که بر طبق ماده 17 این قانون و تبصره‌های آن به مالیات و عوارض این ماده قابل تسری نمی‌باشد.

- با پیشنهاد کار گروهی متشکل از وزیر امور اقتصادی و دارایی، وزیر بازرگانی، وزیر ذیربط، معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری و تصویب هیات وزیران، وجوهی بابت صدور، تمدید و یا اصلاح انواع کارت‌ها و مجوزهای مربوط به فعالیت موضوع مواد 24، 26، 47 قانون تنظیم و ماده 80 قانون وصول از متقاضیان دریافت و به حساب درآمد عمومی واریز می‌شود.

- دولت مجاز است تا بابت خروج هر مسافر از مرزهای هوایی 250 هزار ریال و از مرزهای دریایی و زمینی مبلغ 50 هزار ریال از مسافران دریافت و به حساب درآمد عمومی واریز کند. این مبالغ هر سه سال یک بار با توجه به نرخ تورم با تصویب هیات وزیران تغییر می‌کند.

- مالیات‎های موضوع مواد 42 ، 43 و 45 این قانون به حساب درآمد عمومی مربوط که توسط وزارت امور اقتصادی و دارایی تعیین و از طریف سازمان امور مالیاتی کشور اعلام می‌گردد، واریز می‌شود.

- وصول عوارض موضوع بندهای الف و ب ماده 43 این قانون بر عهده شهرداری  می‌باشد که به تبع آن عوارض دریافتی از مودیان نیز به حساب شهرداری محل فعالیت واریز می‌گردد.

- عوارض موضوع بند ج ماده 43 به حساب متمرکز وجوه موضوع تبصره 2 ماده 39 واریز  می‌گردد تا حسب ترتیبات تبصره مزبور توزیع و هزینه شود.

- مالیات و وجوه دریافتی موضوع مواد 42، 43 و 45 این قانون که به وسیله سازمان امور مالیاتی کشور دریافت می‌شود، مشمول احکام فصل نهم باب چهارم قانون مالیات‎های مستقیم مصوب 27/11/1380 و اصلاحات بعدی آن می‌باشد.

- اختلاف و استنکاف از پرداخت مالیاتهای دریافتی موضوع بندهای الف و ب ماده 43 این قانون، مشمول احکام ماده 77 قانون اداره شهرداری‌ها می‌باشد.

- طبق ماده 43 این قانون، پرداخت مالیات و عوارض موضوع پس از موعد مقرر موجب تعلق جریمه‏ای 2 درصدی به ازاء هر ماه نسبت به مدت تاخیر می‌شود.

- اشخاصی که مبادرت به حمل و نقل برون شهری مسافر در داخل کشور با وسایل نقلیه زمینی، دریایی و هوایی می‌کنند، موظفند تا 5 درصد از بهاء بلیط را به عنوان عوارض از مسافران دریافت و عوارض مذکور مربوط به هر ماه را حداکثر تا پانزدهم ماه بعد به حساب شهرداری محل فروش بلیط واریز کنند.

- طبق موضوع بند ب ماده 43 این قانون مالکان خودروهای سواری و وانت دوکابین اعم از تولید داخل یا وارداتی موظفند عوارض سالیانه خودروهای متعلق به خود را به نرخ یک در هزار قیمت فروش برای محصولات داخلی و یا مجموع ارزش گمرکی و حقوق ورودی برای محصولات وارداتی، بر اساس قیمت‎های مندرج در جداولی که توسط سازمان امور مالیاتی اعلام می‌شود، محاسبه و به حساب شهرداری محل واریز کنند.

- تولیدکنندگان انواع خودروهای سواری و وانت دو کابین تولید داخل موظفند تا مالیات و عوارض موضوع بند ج ماده 43 این قانون را در تاریخ فروش با درج اسناد فروش از خریداران دریافت و آن را بر طبق موضوع ماده 21 به حساب سازمان امور مالیاتی و حساب تمرکز وجوه به نام وزارت کشور که توسط سازمان امور مالیاتی کشور اعلام می‌شود، واریز کنند.

- با هدف تامین هزینه اجرای برنامه‎های نگهداری، بهسازی، امنیت پرواز، توسعه زیر بناها در فرودگاه‎ها، استفاده از تجهیزات و سیستم‎های جدید فرودگاهی و هوانوردی و امنیتی، فرودگاه‎های کشور مجاز هستند تا با تصویب شورای عالی هواپیمایی کشوری، 2 درصد از قیمت فروش بلیط مسافران پروازهای داخلی را دریافت کنند.

- به پیشنهاد مشترک وزارتخانه‌های امور اقتصادی و دارایی، آیین‎نامه اجرایی احکام مقرر در این فصل حداکثر ظرف مدت 6 ماه از تاریخ تصویب این قانون تهیه و توسط هیات وزیران تصویب می‌شود.


  • آخرین ویرایش:دوشنبه 5 شهریور 1397
نظرات()   
   
دوشنبه 5 شهریور 1397  03:43 ب.ظ

با عنایت به بخشنامه ی شماره ی133680 /93 سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، مورخ24/ 8 / 1393و سایر مستندات مربوطه ،برای فعالیت در موضوعات  :
1)ایجاد موًسسات با فعالیت قرآنی و انجمن های اسلامی و اعزام مبلغ و تبلیغات مذهبی و تشکل های مذهبی 2)برگزاری دوره های آموزشی روانخوانی قرآن(حضوری_نیمه حضوری و غیر حقوقی) آموزش عمومی روخوانی و روانخوانی قرائت(تحقیق و ترتیل) ترجمه ی مفاهیم حفظ سیر معصومین (ع) احکام ادعیه ی زیارت مدیحه سرای اذان ابتهال همخوانی تواشیح و سخنرانی تبلیغی دینی ،انجام برنامه های تبلیغی و ترویجی قرآن کریم و انجام تحقیقات قرآنی،ایجاد بانک نوار و نرم افزار و کتابخانه ی تصویری و صوتی یا مجوزیت قرآن کریم برای بهره گیری اقشار مختلف مردم،انجام فعالیت های قرآنی با بهره گیری از فن آوری های صوتی و تصویری و الکترونیکی
نیاز به اخذ مجوز از سازمان تبلیغات اسلامی می باشد.

    شرایط  و مدارک ثبت موسسه قرآنی

الف – شرایط اختصاصی :
1.داشتن تابعیت جمهوری اسلامی ایران
2.التزام عملی به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و ولایت وفقیه
3.نداشتن سوء پیشینه کیفری موثر و عدم محرومیت از حقوق اجتماعی و رعایت شئونات شرعی و عرفی
4.محجور نبودن و عدم ورشکستگی به تقلب و تقصیر
5. دارا بودن حداقل 25 سال سن و تاهل و در صورت مجرد بودن حداقل 27 سال سن
6.انجام خدمت وظیفه عمومی یا ارائه گواهی معافیت دائم و یا ارائه گواهی استخدام در نیروهای مسلح ( ویژه براداران)
7.داشتن " محل " و " امکانات " کافی به تشخیص دارالقرآن الکریم اداره کل تبلیغات اسلامی استان مربوطه
8.داشتن مدرک کارشناسی یا معادل آن
9.تسلط کافی به روخوانی ، روانخوانی ، تجوید مقدماتی و مفاهیم اولیه قرآن کریم
10.برخورداری از توان مدیریتی لازم جهت اداره موسسه به تشخیص دارالقرآن الکریم اداره کل تبلیغات اسلامی استان مربوطه

ب- مدارک لازم:
1.تکمیل فرم های مربوطه
2.ارائه رونوشت کلیه صفحات شناسنامه ( یک سری )
3.ارائه عکس 4* 3 سه قطعه
4.ارائه اصل گواهی عدم سوء پیشینه کیفری
5.ارائه رونوشت سند مالکیت یا اجاره نامه مکان موسسه
6.ارائه رونوشت کارت پایان خدمت یا معافیت دائم و یا اصل گواهی استخدام در نیروهای مسلح ( برادران )
7.ارائه رونوشت آخرین مدرک تحصیلی و یا گواهی اشتغال به تحصیل متقاضیان در مقطع کارشناسی ارشد و بالاتر یا معادل آن از موسسات آموزشی و حوزه های علمیه
8.ارائه اساسنامه موسسه و صورت جلسه موسسات به دارالقرآن
تبصره 1 ) اساسنامه و صورت جلسه پس از احراز اولیه شرایط موسسات و تایید مدارک لازم و " موافقت اولیه " دارالقرآن الکریم استان ، از سوی موسسان تنظیم و جهت انضمام به سایر مدارک و ارسال آن ها به سازمان دارالقرآن الکریم ، تسلیم دارالقرآن استان خواهد شد.اما سایر مدارک باید قبلاَ ارائه شوند.
تبصره 2) اساسنامه و صورت جلسه باید حروفچینی شوند.
تبصره 3) رونوشت کلیه مدارک درخواستی، باید برابر اصل شود.
نبصره 4) اعلام موافقت اولیه دارالقرآن الکریم استان ، به معنای موافقت نهایی و مجوز فعالیت نمی باشد.
تبصره 5) ارائه مدارک برای همه موسسان الزامی است.


  • آخرین ویرایش:دوشنبه 5 شهریور 1397
نظرات()   
   
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات